Psychoterapia, terapia i pomoc psychologiczna W Pełni - Centrum Psychoterapii i Wewnętrznej Równowagi - Szczecin

Z przyjemnością przedstawiamy nasze Centrum Psychoterapii i Wewnętrznej Równowagi – W Pełni. Z myślą o Państwa dobru stworzyliśmy miejsce, gdzie nauka spotyka się z praktyką, a serce łączy z umysłem. U nas znajdą Państwo zespół specjalistów – psychologów, terapeutów, psychoterapeutów i socjologów – gotową pomóc w holistycznym podejściu do zdrowia emocjonalnego.

Za naszymi drzwiami czeka bogata oferta wsparcia dla tych, którzy borykają się z wyzwaniami dnia codziennego, trudnościami w relacjach, stresem, lękiem, depresją czy problemami ze snem. Nasz zespół to nie tylko profesjonaliści w dziedzinie psychologii, ale przede wszstkim empatyczni ludzie, którzy z pasją pomagają innym odkrywać głębsze satysfakcje życiowe.

Stawiamy na najwyższe standardy, pracując z zasadami odpowiedzialności, etyki oraz zgodnie z międzynarodowymi standardami naszej profesji.

Niech to miejsce będzie Państwa bezpieczną przystanią. Serdecznie zapraszamy do nas!

Psychoterapia Behawioralna

Psychoterapia behawioralna to forma psychoterapii, która kładzie nacisk na zmianę zachowań pacjenta za pomocą zmiany jego myślenia i przekonań, a także sesji treningowych i ćwiczeń stymulujących. Dąży do wyeliminowania niepożądanych zachowań i nawyków poprzez zastępowanie ich bardziej konstruktywnymi. Celem jest poprawa jakości życia i zwiększenie poziomu zadowolenia pacjenta w określonych obszarach. Psychoterap behawioral można stosować w wielu różnych problemach.

Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna to zabiegi i metody, które osoba otrzymuje od psychologa, w celu poprawy stanu emocjonalnego, psychicznego lub fizycznego. Przynosi ona wsparcie w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami, problemami i traumami. Pomoc psychologiczna może być oferowana poprzez indywidualne sesje, grupy wsparcia, terapię grupową, rodzinną, trening umiejętności społecznych lub inne techniki. Psycholog może pomóc pacjentom rozpoznać i zrozumieć trudności przez jakie przechodzą. Jest także w stanie nauczyć pacjentów lepszego radzenia sobie z emocjami.

Terapia

Terapia psychologiczna to specjalna forma wsparcia, która może pomóc pacjentom  zdobyć nowe narzędzia i strategie do radzenia sobie z trudnościami i stresującymi sytuacjami w życiu. Terapeuta stosuje starannie dobrane techniki i ćwiczenia, tak aby pomóc w rozwiązywaniu problemów, wyrażaniu i rozumieniu emocji, nabyciu jasności w trudnych sytuacjach, zdobyciu zaufania i zwiększeniu zadowolenia z Twojego życia.

Jak wygląda początek terapii?

Aby zgłosić się na psychoterapię, należy skontaktować się z naszym centrum psychoterapii.

W trakcie rozmowy doradzimy Ci, rekomendowanego terapeutę i umówimy Cię na wizytę.

Jeśli wybierzesz się na pierwszą wizytę tzw. konsultację, terapeuta będzie chciał dowiedzieć się więcej o Tobie i twoich potrzebach, aby lepiej Ci pomóc w wyzdrowieniu. W trakcie wizyty będziesz mógł omówić szczegóły dotyczące terapii i wybrać zaleconą strategię leczenia.