Usługi

Praca z Młodzieżą

Psychoterapia, pomoc psychologiczna

W okresie dojrzewania następują szybkie zmiany zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Młodzież poszukuje swojej tożsamości, doświadcza nowych sytuacji i szuka odpowiedzi. Psychoterapia dla nastolatków wspiera ich w radzeniu sobie z tymi zmianami i rozwijaniu niezbędnych umiejętności.

Psychoterapia Młodzieży

Pomoc Psychologiczna dla Nastolatków

Stoisz przed trudną sytuacją, z którą musisz się uporać ze swoim synem lub córką? Być może, jak tysiące ojców i matek, nie wiesz, co jeszcze możesz zrobić. A może szukasz sposobów na zacieśnienie więzi i pomoc swojemu dziecku w dążeniu do szczęścia i pełnego rozwoju. Te zadania nie są łatwe, a szukanie pomocy

u profesjonalisty, jest dziś o wiele bardziej powszechne niż można sobie wyobrazić.

W Centrum w Pełni rozumiemy, że ojcostwo i macierzyństwo mogą czasami stać się źródłem niepokoju i stresu. Któż z nas nie zastanawiał się kiedyś, co dolega mojemu dziecku, czy to normalne, czy ma jakiś problem, co mogę zrobić, jak pomóc? Ta niekończąca się lista pytań potrafi nie dawać nam spać po nocach. Nasza usługa, choć skierowana jest do młodzieży, to jednak zwykle właśnie opiekunowie, którzy chcą jak najlepiej wychować swoje dziecko, są przyczynkiem do skorzystania z niej.

Jeśli czujesz, że w Twoim życiu lęki i niepokoje przejęły nad czymś kontrolę, warto się tym zająć i pokonać zaburzenia lękowe.

Problemy Okresu Dojrzewania

Okres dojrzewania to czas znaczących zmian fizycznych i psychologicznych, a także zawirowań emocjonalnych. Jest to również czas wyjątkowego wzrostu i rozwoju, zarówno fizycznego jak

i emocjonalnego. Temu okresowi zwykle towarzyszą konkretne trudności, zwykle związane z niepowodzeniami w szkole czy też w zachowaniu, które widoczne są na pierwszy rzut oka. W praktyce jednak wchodzenie w dorosłość obejmuje znacznie szerszy aspekt czynników i rzeczy, którymi zwykle młodzi ludzie dzielą się dopiero będąc pewnym, że znajdują się w bezpiecznej, akceptującej emocjonalnie atmosferze. A taką właśnie w naszym centrum tworzymy.

Wśród częstych problemów związanych z dorastaniem wskazuje się na:

 • problemy z nastrojem
 • niepokoje
 • lęki i niepewność
 • problemy ze snem
 • trudności w relacjach społecznych
 • depresja
 • problemy ze spełnieniem oczekiwań
 • problemy z odżywianiem
 • problemy tożsamościowe i samoświadomościowe
 • uzależnienia
 • konflikty z innymi członkami rodziny
 • problemy z komunikacją
 • związki

Pomoc Psychologiczna dla Nastolatków

W Praktyce

Wielu nastolatków korzysta z gabinetów psychoterapii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc, gdzie mogą otwarcie rozmawiać w bezpiecznej atmosferze z wyszkolonym i rozumiejącym specjalistą. Poprzez zastosowanie terapii, nastolatkowie mogą omawiać swoje stany emocjonalne, uczucia i problemy, uzyskując wgląd i zyskując narzędzia, które mogą wykorzystać w swoim rozwoju. Co pozwala im lepiej sobie radzić w trudnych sytuacjach.

Czy terapia rozwiąże wszystkie problemy?

Psychoterapia młodzieży nie jest jednak zwykłym wysłaniem nastolatka do psychologa. Często jest tak, przykładowo w problemach komunikacyjnych, że wymagana jest praca praktycznie całej rodziny. Mogą się więc zdarzyć momenty, gdy będzie potrzeba współpracy ojca, matki, a czasem innych krewnych.