Usługi

Terapia Par

Małżeństw, związków

Czujesz, że Wasz związek nie jest już tym, czym był? Coraz mniej rozmawiacie i jest między wami coraz większe napięcie? Czy straciłeś zainteresowanie seksem?

Czasami najbardziej kochane osoby to te, przy których rozładowujemy nasz dyskomfort.

W ten sposób, gdy sytuacja się pogarsza, pojawiają się lekceważenie, wyrzuty, niekomfortowe milczenie,

a nawet agresja.

Psychoterapia Par

Psychoterapia par to jedna z nowszych i najbardziej skutecznych form relacji terapeutycznych, pomagająca parom w odzyskaniu wzajemnego zaufania, miłości i szacunku. Jest to doświadczenie zarówno intymne

jak i poznawcze. Przeznaczeniem psychoterapii par jest załagodzenie konfliktów i zwiększenie poziomu zadowolenia w związku. Dzięki psychoterapii par małżonkowie mogą wypracować sposoby radzenia sobie ze stresem i problemami pojawiającymi się w ich związku. Stwarza to szansę dla nich na nauczenie się właściwego wyrażania emocji jak i nauczenie się metod prawidłowego porozumiewania się.

Skuteczność

Psychoterapia par jest szczególnie skuteczna, ponieważ stwarza bezpieczną atmosferę dla małżonków,

aby omawiać wszelkie obawy czy trudności w relacji. Dzieje się tak ze względu na obecność terapeuty, któremu można zaufać. Terapia ta ma na celu usprawnienie wzajemnych relacji i wymianę informacji,

aby małżonkowie mogli znaleźć kompromis i porozumienie, a następnie skupić swój czas, energię i wysiłek na wzmacnianiu swoich emocjonalnych i fizycznych więzi.

Kluczowym elementem psychoterapii par jest wzmocnienie pozytywnych aspektów płynących

z małżeństwa/partnerstwa, bez koncentracji na słabych punktach relacji. Interakcje, a także czasem mediacje prowadzone są w duchu wzajemnego szacunku, w którym małżonkowie odczuwają wsparcie

i wyrozumiałość.

Psychoterapia par umożliwia partnerom poznanie podstawowych zasad osiągnięcia zadowolenia ze związku i nauczenia się konstruktywnego rozwiązywania problemów między sobą.

Korzyści z Psychoterapii

Istnieje wiele pozytywnych korzyści płynących z psychoterapii par, w tym wzmocnienie istniejących relacji, wzmocnienie wzajemnego zaufania, rozwój komunikacji i umiejętności interpersonalnych oraz lepsze zrozumienie i wyrażanie uczuć. Psychoterapia par pomaga partnerom w tworzeniu zdrowszych i szczęśliwszych relacji.

Psychoterapia par przynosi wymierne korzyści poprzez ułatwienie partnerom interpretowania osobistych granic, które mogą być trudne do zdefiniowania przez jednostkę.

Terapia Par w Praktyce

Kiedy nadszedł czas, aby zgłosić się na terapie par, wiele par czuje się zdezorientowanych i zaniepokojonych, co do tego, co z tego wyniknie.

Czy sesja terapeutyczna będzie trudna?

Co dokładnie obejmuje?

Jakie będą z tego korzyści?

Wszystkie te pytania są całkiem normalne. Podczas terapii par, terapeuta prowadzący będzie doradzał małżonkom jak budować skuteczne relacje. Partnerzy będą uczyć się jak wspólnie wykorzystać skuteczne mechanizmy, by rozwiązywać konflikty. Wraz z terapeutą para będzie ćwiczyć techniki komunikacji jak również rozwiązywać problemy występujące w związku.

Rozpoczynając terapię par, ważne jest, aby podkreślić, że profesjonalista nie będzie opowiadał się za ani przeciw jednej ze stron. Zadaniem terapeuty jest takie prowadzenie terapii, aby para poradziła sobie z trudnościami, które wpływają na związek, aby mógł on poprawnie funkcjonować. W tym celu każda para będzie wymagała innego podejścia: zrozumienia roli jaką pełni każda z osób, zrozumienia jakie są relacje z rodziną, jaki jest podział obowiązków, zbadania jak rozkłada się autorytet w związku i czy każdemu to odpowiada.

Jak Zgłosić się na Terapię Par?

Jeśli jesteście zdecydowani państwo, aby się udać na terapię par, należy skontaktować się z naszym „Centrum w Pełni”.