CentrumwPełni.pl - Centrum w Pełni - Centrum Psychoterapii i Wewnętrznej Równowagi - Joanna Zięba - psycholog - psychoedukacja, poradnictwo psychologiczne

Joanna Zięba

Joanna Zięba

Jestem psycholożką ze specjalnością kliniczną. W pracy psychologicznej szczególnie ważna jest dla mnie przyjazna i szczera relacja. Kieruję się przede wszystkim empatią, poczuciem bezpieczeństwa, uważnością, zrozumieniem i etyką zawodową. Podczas konsultacji pomagam usłyszeć oraz zrozumieć myśli, emocje i potrzeby.


Bardzo ważne jest dla mnie to, żeby każda osoba odwiedzająca mój gabinet otrzymała wsparcie, czuła się wysłuchana i zrozumiana, a praca odbywała się w bezpiecznej atmosferze, sprzyjającej wspólnemu poszukiwaniu rozwiązań, które doprowadzą do poprawy zdrowia psychicznego i lepszej jakości życia.


Podczas poradnictwa psychologicznego wspieram osoby, które doświadczają trudności w związku z obniżoną samooceną i poczuciem własnej wartości, zmagają się z trudnościami w komunikacji, identyfikowaniu i wyrażaniu emocji, stawianiu granic, są przeciążone stresem, doświadczają kryzysów, posiadają zaburzony obraz własnego ciała czy zmagają się z trudnościami w utrzymaniu diety.


W ramach psychoedukacji i poradnictwa psychologicznego pomagam w skutecznej zmianie nawyków oraz wypracowaniu zdrowego podejścia do odżywiania. Wspólnie pracujemy nad wyznaczeniem realnych celów oraz w dokonywaniu świadomych wyborów żywienowych bez konieczności stosowania restrykcyjnych diet. Wspieram osoby, które poszukują skutecznych sposobów radzenia sobie ze stresem oraz pracą nad emocjami, co pozwala na wprowadzenie trwałych zmian w życie.


Oferowana przeze mnie forma pomocy łączy w sobie psychoedukację, doradztwo żywieniowe i wsparcie psychologiczne dopasowane do indywidualnyh potrzeb oraz nastawione na wzmacnianie mocnych stron.
Ukończyłam pięcioletnie jednolite studia magisterskie na Akademii Nauk Stosowanych w Szczecinie. Obecnie jestem w trakcie szkolenia terapeutycznego w podejściu Skoncentrowanym na Rozwiązaniach (TSR). Jestem również certyfikowaną dietetyczką. W ramach rozwoju zawodowego regularnie poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, psychoterapii, psychodietetyki i zdrowia psychicznego.